• Kategorie

 • Reklamy

Przemyślenia dla poszukających

Raz na jakiś czas spotykam ludzi, którzy mówią że chcieliby lepiej poznać Boga lub Biblię, ale brakuje im determinacji. Zniechęcają się szybko albo w ogóle nie potrafią zmienić swojego nastawienia do Boga, nie mogą się przemóc, mimo iż widzą, że relacja z Bogiem jest czymś dobrym, czymś co ich pociąga i ciekawi. Są też tacy, którzy mimo iż widzą, że życie z Bogiem jest radosne i pełne pokoju, to boją się Mu zaufać. Myślę, że jest kilka wskazówek, które można dać takim osobom. Jedną z nich chciałbym się podzielić.

W księdze Jeremiasza 17:9 jest opisany stan serca człowieka – podstępne i zepsute najbardziej ze wszystkich możliwych rzeczy.

Jer. 17:9
9. Podstępne jest serce, bardziej niż wszysko inne, i zepsute, któż może je poznać?

Czasem, zwłaszcza w serialach i ckliwych filmach, możemy spotkać się z radą „słuchaj się swojego serca!”. Taka rada może jednak sprowadzić człowieka na manowce i wprowadzić zamęt. Zakłada się, że serce człowieka jest dobre, że jest tym czymś co szuka, skłania sie ku dobrym rzeczom. Jednak Pan Jezus ma inne zdanie. Mówi tak:

Mar. 7:21-22
21. Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa,
22. Cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota;

Innymi słowy, serce człowieka, które poddaje impulsy do działania, które pobudza nasze myśli – poddaje impulsy i pobudza myśli w stonę złego, bo samo jest podstępne i zepsute. Jest to nauczanie całego Pisma – człowiek z natury nie jest ani dobry, ani neutralny, ale grzeszny i zepsuty; zostawiony sam sobie będzie się kierował swoją grzeszną naturą. Potrzebuje więc pomocy z zewnątrz. Ta pomoc przychodzi od Boga i od Pisma Świętego.

Tym, którzy słyszęli radę: „kieruj się własnym sercem”, proponuje alternatywę – „nie kieruj sie własnym sercem, ale kieruj się Słowem Bożym, czyli Pismem Świętym„. A co zrobić żeby serce nasze zapragnęło Boga i żebyśmy odważyli się zaufać Mu? W Księdze Przypowieści (lub inaczej Przysłów) 21: 1, czytamy:

Przyp. 21:1
1. Serce króla w ręku Pana jest jak strumienie wód; On je kieruje, dokąd chce.

Skoro serce króla może być kierowane przez Pana tak, jak koryto rzeki można modulować nadając rzece taki bieg, jak się chce (dla nas, ludzi, to nie taka prosta sprawa, ale dla Boga to żaden problem), tym bardziej i twoje serce może skierować się ze swoich grzesznych i zepsutych torów na właściwe. Jeśli chcesz zacząć naśladować Jezusa, ale boisz się lub nie masz wystarczającej determinacji, to zwracaj się z prośbą do tego, który może pokierować twe serce jak strumienie rzeki. Proś Go o to wytrwale i nie odpuszczaj dopóki nie spełni twej prośby.

Na koniec obietnica na temat serca… też z księgi Jeremiasza 24:7

Jer. 24:7
7. I dam im serce, aby mnie poznali, że Ja jestem Pan. I będą mi ludem, a Ja będę im Bogiem, bo nawrócą się do mnie całym swoim sercem.

 Jeśli ten tekst pomógł ci zbliżyć się do Boga, to daj nam znać
w komentarzu.
Reklamy

Komentarze 2

 1. Bardzo budujący tekst 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  p.s. Pozdrowienia dla Radka Świerka

  • dzięki, wkrótce reaktywuję bloga i będę regularniej umieszczał jakieś teksty. w związku z różnymi obowiązkami w ostatnich miesiącach było to utrudnione.
   tak więc już niedługo więcej budującego materiału 🙂
   pozdrowienia odwzajemnione 🙂
   mam nadzieję że zaproszenie na kawę wciąż aktualne 🙂 w końcu na pewno skorzystam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: