• Kategorie

  • Reklamy

Kim są Pogromcy Mitów?

Jest to luźno powiązany zespół ludzi, którzy zauważyli, że żyją w świecie pełnym wyobrażeń, baśni i mitów. Jednocześnie, każdy pogromca mitów w akcie obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec ogólnie panoszącej się mitologizacji rzeczywistości, postanowił zasięgnąć rady księgi, która śmie twierdzić, że przekazuje słowa jedynego Boga.

Każdy pogromca mitów jednoznacznie i stanowczo (1) stwierdza, że dostrzegł słuszność twierdzeń tej księgi, którą jest Biblia; (2) zgodnie z jej wskazaniem poddał swe życie Jezusowi, żywemu Bogu; oraz (3) podejmuje wysiłek, aby jak najwięcej ludzi, miało możliwość zasmakować różnicy między prawdziwym chrześcijaństwem, a tym, co jest ludowym wierzeniem, mitem o chrześcijaństwie.

Jako chrześcijanie, nie z urodzenia lecz świadomej decyzji i wiary, widzimy potrzebę i nakaz biblijny, aby być częścią lokalnej wspólnoty ludzi ufających i chcących służyć Bogu. Z tego powodu jesteśmy członkami protestanckiego, ewangelikalnego kościoła (Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, http://www.baptysci.pl).

Reklamy
%d blogerów lubi to: